• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Videolar
YURT RADYO
GÜNÜN SÖZÜ
YETİŞ DER
 ''HAKLAR VERİLMELİ''
     KURUCU ÜYE

Basın Açıklaması

 

 

ERZURUM YETİŞTİRME YURTLARINDAN

 

AYRILANLAR DAYANIŞMA VE

 

YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

 

 

 

 

 

Erzurum Yurt Ay Derneği Olarak Bazı Görsel ,Yazılı ve Sosyal Medya Hesaplarından gördüğümüz haber ve aldığımız bilgiler doğrultusunda Yurtlardan çıkmış arkadaşlarımızın intihar vakalarının olduğunu bilmekteyiz.Malatya Emniyet Müdürlüğü Çalışanı Yardımcı Teknisyen kadrosundaki Arkadaşımız Dahil, Son olan intihar vakası Bolu ilimizde yine Emniyet Teşkilatında olmuştur.

 

Dernek olarak aldığımız bilgiler ile Emniyet Teşkilatında Yardımcı Teknisyen Kadrolarında intihara gelecek düzeyde olaylar yaşanmakta.Kardeşlerimize ve aile bütünlüğüne zarar vermekle birlikte intihar olaylarının bu yıl İçerisinde özellikle Emniyet Yardımcı Teknisyen Kadrolarında olması bizleri rahatsız etmekte.

Muhakkak Bu olaylarla ilgili soruşturma başlatılmış sorumlularının Yüce Türk Adaletine Hesap Vereceklerinin bilincindeyiz.

Biz Erzurum Yurt Ay Derneği olarak bu olayların Takip edilmesi ve ileride bu tür olaylar yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması bu Kadrolardaki Arkadaşlarımız ile görüşülerek sorunun kaynağının tespit edilerek sorun oluşmadan ortadan kaldırılması,doğabilecek Ailesiz ve Yetim bırakılan Çocuk olmaması,hayatların son bulmaması için Yetiştirme Yurtlarından ayrılan bireylerin de Anayasal Haklarının olduğunu unutmamak gerekir. Görüldüğü üzere bu kişiler hayata en baştan bir sıfır yenik başlamaktadır. Anasız,Babasız vedahi akrabasızlık yetmezmiş gibi birde çalıştığı kurumdan baskı uygulandı mı bu gibi olayların olması kaçınılmazdır.

Devletin Yetiştirip büyüttüğü bu günlerine Devleti sayesinde gelen kardeşlerimizin yine Devletin Kurumlarında ki Amir konumunda olan insanların baskıları yüzünden Yüce Milletimizin ve Devletimizin emeğinin bu baskılar yüzünden heba olması bizleri derinden sarsmakta dır.

Toplumun kanayan yarası haline gelen Yurt Çocuğu algısını dışardaki Anne ve Babası olan çocukları ( Anayasal kurallara uyan,Terbiyeli ve ahlak sahipleri hariç) gördüğümüzde Yurt çocuğunun sessiz,sefil ama Vatanına,Milletine bağlı,kimseye zararı olmayan bireyler olduğunu gözlemlemek zor değildir.

İçinde bulunduğumuz Zamanın ağır yükü altında ezilen Yurt Çocuğunu hakir ve faydasız gören bir toplum olmadığımızı göstermek üzere Değerli Milletimiz nezdinde Tüm Kurum amirlerinin bu konu üzerinde titizlikle durmalarını Rica ederiz.

Unutmamak gerekir ki Efendimiz Muhammed s.a.v aile hayatına ve Yetim e büyük önem vermiştir.

 

Kurum amirlerinin baskılarının son bulması bu bağlamda önem arz etmektedir.

 

Unutmamak gerekir ki intihar eden kardeşlerimizin çocukları da yine Yurt Çocuğu vasfıyla karşı karşıya gelecektir.

Erzurum Yurt Ay Derneği Olarak bu tür vakaların bir daha tekrarlanmaması için Kurum amirlerinin elini vicdanına koyarak hareket edeceğini umuyorum tüm benliğimizle hayattan kopan kardeşlerimize Allah'tan c.c rahmet diliyoruz.

BAŞIMIZ SAĞ OLSUN

 

 

YUNUS UZUN

 

DERNEK BAŞKANI71 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74985.7728
Euro6.36106.3865
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret6159