• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Videolar
YURT RADYO
GÜNÜN SÖZÜ
YETİŞ DER
 ''HAKLAR VERİLMELİ''
     KURUCU ÜYE

DABAF hayırli olsun

DOĞU ANADOLU BÜYÜK AİLE FEDERASYONU KURULDU
     Kısa adı: DABAF olan Doğu Anadolu Büyük Aile Federasyonu Resmen Kuruldu. Malatya,Erzurum, Muş,Bingöl ve Ağrı illeri Yetiştirme yurtlarından ayrılanlar dayanışma ve yardımlaşma derneklerinin  öncülüğünde Malatya da Kuruldu.

      Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği(Malatya YADER), Erzurum Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Dayanışma Derneği (Erzurumyurtayder), Bingöl Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği,Muş Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar ve Aileleri Derneği ve Ağrı Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği öncülüğünde Malatya da Kuruldu.

       Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÇOLAK bölgemizde faaliyet gösteren kardeşlerimiz tarafından kurulan derneklerimiz ile iş birliği ve diyaloğumuzun geliştirilmesi ve bölgemizde bu alanda faaliyet gösteren STK ile dezavantajlı gruplar tarafından kurulan Dernekler ve Kamu Kurumları ile istişereler içerisinde olarak faaliyetler yapmak kamu stk iş birliğinin geliştirilmesi amaçlayan federasyonumuz ilimize bölgemize hayırlı olmasını dileriz dedi.
        
       Erzurum yurt ay derneği yönetim kurulu Başkanı Sayın Yunus UZUN ise bu kurulan federasyonla bölgemizde STK olarak kimsesiz çocuklar adına bir atılım olmuştur,bizler bu federasyon çatısı altında kamu kurum ve kuruluşları ile kendimizi anlatan bizleri daha ileri taşıyacak prıojeler yaparak diğer bölgelere örnek olacağız dedi.144 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68785.7106
Euro6.28976.3149
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret6758