• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Videolar
YURT RADYO
GÜNÜN SÖZÜ
YETİŞ DER
 ''HAKLAR VERİLMELİ''
     KURUCU ÜYE

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Dernek, yetiştirme yurdunda barınmaları sona eren kişilerin yardımlaşma , dayanışma ve birlikteliklerini sağlamak sosyal kültürel eğitim spor ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak koruma altında bulunan çocuk ve gençlerin bireysel gelişimini takip etmek toplumsal ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi yönünde faaliyetler göstermek korunması kaldırılan kişilerin çalışma hayatına ve toplumsal ilişkilere uyumlu bir hayat sürdürmeleri yönunde çalışmalar yapmak bu anlamda faaliyetlerini sürdüren dernek sivil toplum kuruluşu ve ilgili kamu kurumları ile iş birliği içinde projeler geliştirmek ve uygulamak amacı ile kurulmuştur.

Derneğimiz 08.08.2017 tarihinde 25.015.062  kütük numarası ile sakıp efendi camii karşısı 1/A yunusemre mah.palandöken adresinde kurulmuş olup kurumsal ve yasal yapılanmasını tamamlayarak ilk Genel Kurulunu yaparak 5 asil 5 yedek yönetim kurulu 3 asil 3 yedek Denetim Kurulu üyesi olmak üzere 16  kişiden oluşan yönetim kurulu gerek kurumsal gerekse de organsal yapılanmasını tamamlamış ve amaçları doğrultusunda çalışmaktadır.

Erzurum yurt ay Derneği, devlet korumasında yetişmiş bir grup idealist genç tarafından 2017 yılında Erzurum’da kuruldu. Hedef kitlesi, devlet koruması altındaki çocuk ve gençler ile kurum bakımından çıkanlar olan derneğin temel stratejileri; koruma altındaki çocuk ve gençlerin, hayata eşit ve güçlü adımlarla atılmaları için insan kaynakları değerlerini yükseltmek, bu çocuk ve gençlere ilişkin medya ve toplumdaki olumsuz ayrımcı söylemle mücadele etmek, lobicilik ve savunu faaliyetleriyle bu çocuk ve gençlerin haklarını savunmak. Türkiye’de 19.831 çocuk ve genç, devlet koruması altında yaşıyor. Bunların 14.189’u kurum bakımındayken, 5.642’si koruyucu aile hizmet modelinden yararlanıyor.

Derneğimizin 1. Amacı Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanların sorunlarının belirlenmesi çözüm önerileri üretmek ve yardımcı olmaktır.

Dernek yönetim kurulunun 3 yılda bir mayıs ayı içerisinde genel kurul yapma zorunluluğu bulunmakta olup www.erzurumyurtayder.com isimli web sitesi  ile  irtibat sağlamaktayız.

 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74985.7728
Euro6.36106.3865
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret6159