• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Videolar
YURT RADYO
GÜNÜN SÖZÜ
YETİŞ DER
 ''HAKLAR VERİLMELİ''
     KURUCU ÜYE

BAŞKAN UZUN'DAN MEKTUP

Değerli kardeşlerim

     Bizler bir girişimde Bulunarak kardeşlerimizi tek çatı altında toplamak sıkıntılarımızı ve dertlerimizi birlik olarak anlatmak ve çare bulmak amacı ile yurt ay derneğini kurduk. Amacımız kardeşlerimizin birlik ve beraberlik çatısı altında tek yürek olması, yek yürek olması. Her insan toplum halinde yaşar ve her insan başka bireylere ihtiyaç duyar. İnsani Değerler tek bir kişi tarafından tesis edilemez. Herkesin birlikte çalışması gerekir. Değerli şeyler ancak birkaç insanın bir araya gelmesiyle elde edilebilir.

      Bizler değerli bir şey yaptığımıza inanarak siz değerli kardeşlerimizi de bu değerlerin içinde görmek istiyoruz. Acımızla tatlımızla bir ömür devam etmesini istiyoruz. Bizler aynı kaderi paylaşmış kişileriz bizleri en iyi siz anlarsınız. Omuzlarımıza aldığımız bu kutlu yolu birlikte yürüyeceğimize inanıyorum.  Dayanışma ruhu ile hareket ederek, birlik ve beraberliğini sağlayan toplumlar, giriştikleri her mücadelede sosyal, ekonomik, eğitim gibi her alanda başarıya ulaşmışlardır. Bizlerde bu birik ve beraberlikle ileriye yönelik adımlar atacağız belki bizler bu şehrin birimlerinde ya da yönetiminde yer alacağız.  İnsanlar arasında birliği teşvik etmeliyiz.  Birlik için bir kişi yetmeyeceğinden, diğer insanların da elinden geldiğince destek olmalı. Örneğin değerleri öğreterek birliği teşvik etmeleri insanlık görevleridir. Dünya bir tanedir. Dolayısıyla, dünya üzerinde yaşayan insanların oluşturduğu insanlık toplumu da bir tanedir. Tüm insanlık toplumu arasında birlik kurulana kadar hepimiz birliği teşvik etmek zorundayız.

Uyum ve huzur içinde yaşamak için acılarda ve sevinçlerde ortak olabilmek, dertlere çare, sorunlara çözüm bulabilmektir. Kişisel değerler, aile değerleri, ulusal ve evrensel değerler birer bütün-anlayış olarak birbirlerine ters düşmemelidir birbirlerine destek çıkmalıdır.

Önce ben” demek, kıskançlığın temelini oluşturur. Tüm olumsuz duygu ve düşüncelerin temelinde “Ben” diğer deyişle”Ego” yatar. Başkalarına kızarız, öfkeleniriz, çok rahat eleştiririz ama kusursuz biz oluruz. Başkalarını değerlendirir, hüküm verir, sınıflandırır ve cephe alırız. Beraberlikten uzaklaşmak böyle olur. İnsanı insana düşman yapan, Yaradan’ın isteklerine aykırı davranmasını isteyen şeytanın işini de kolaylaşmış olur. Sevgili kardeşlerim İslamiyet inancında birlik ve beraberliğin önemi Kuran-ı Kerim’de birçok yerde geçmiştir.  Zora kalan birine kaşı yapılan dayanışma birlik, beraberlikten kaynaklanır. Bizler beraberliği dayanışmayı sıkı tutarsak, nasıl birbirimize destek olursak aramıza kimse giremeyecektir. Devlet imkânlarını bizlere sunarken bizlerden sadece eğitim adına bir şeyler talep etti ve yetiştirdi, sıra bizde şimdi birlik olarak bizlerde yeni nesillere bir şeyler katarak onlara dayanışmayı beraberliğin önemini hatırlatmış olacağız.

    Çünkü bizler birlikte güçlüyüz.

 

 

 

                                                                               Yunus   UZUN

 

                                                                   ERZURUM YURT AY DERNEĞİ BAŞKANI


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74985.7728
Euro6.36106.3865
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret6159